Утеплювачі за технологією спанбонд.

За технологією спанбонд створюються матеріали для різних областей застосування: гігієна, будівництво, медицина та багато іншого. Геотекстильні, фільтрувальні, ізоляційні та багато інших матеріалів, створені за цією технологією, добре відомі і широко застосовуються у світі.
До недавнього часу спанбонд застосовувався в пошитті одягу, не одноразовою, тільки в якості дублюючого і армуючого матеріалу, а так само для запобігання міграції волокон утеплювача через тканини верху. Не секрет, що чим гірше якість синтетичного утеплювача, тим більша ймовірність виявити окремі волокна, як на тканини верху, так і на підкладковий тканини. В якості утеплювача стандартні спанбонд матеріали (поліпропіленові іглопробивні і каландровані) застосовуються рідко.

Про нові утеплювачах, створених за технологією спанбонд, раніше я тільки читав. Зразки ж цих матеріалів потрапили до мене тільки минулого тижня. У рекламних матеріалах подібні утеплювачі, іменуються утеплювачами на основі безперервних волокон (continuous filament). Власне це і привернуло мою увагу. Справа в тому, що всі відомі мені синтетичні утеплювачі зроблені з штапельних волокон, а їх за визначенням не можна назвати безперервними.
До недавнього часу, я був знайомий лише з одним утеплювачем підпадає під такий опис – Thinsulate CD (CDS). Зразки цього матеріалу я бачив, але суду за зовнішнім виглядом, створені вони за технологією близької до технології мелтблаун, і в залежності від марки дублірованиспанбондом. CD – дубльовано з одного боку, CDS з обох. Знаючи властивості мельтблоуна, не можна стверджувати, без порівняльних тестів, про видатних теплоізоляційних властивостях цього матеріалу.
Інша справа, коли за допомогою фільєрній технологій вийшло створити матеріал, який може повністю перейняти всі кращі властивості кращих утеплювачів з порожнистих, високо звивистих силіконізоване штапельних волокон, такі як:
- Об’ємність,
- Гідрофобність,
- М’якість,
- Добре тримають форму,
- Високі тепло зберігаючі властивості.

Теги: ,